Tatry z dzieckiem Autor : Martens kategoria: Mapy i Przewodniki
Produkt dostępny w sklepach:Kto z nas nie pamięta ze studenckich albo szkolnych okresów klimatu wycieczek w Tatry, krajobrazów pełnych szczytów ciągnących się po horyzont i niesamowitych dolin z rwącymi strumieniami? Jednakże co robić, gdy sami zostaniemy rodzicami? Odłożyć wycieczki w te niesamowite góry na późniejszy okres?


Przewodnik Tatry z dzieckiem pokazuje, że w Tatry pojechać można także z dziećmi w wózku, nosidle albo chodzącymi samemu u naszego boku.

Czytelnik znajduje w nim:

propozycje tras po Tatrach Słowackich i Polskich

mapy z wysokościowymi profilami

praktyczne wskazówki, jak postępować z dzieckiem w górach

propozycje aktywności, gdy pogoda pokrzyżuje plany wycieczkowe

ciekawostki z odpowiedziami na pytania mamo, tato  a dlaczego.

historie z życia wzięte 

ku zabawie i przestrodze

 

Ania i Marcin Szymczakowie

 

- geografowie z wykształcenia z zamiłowania fotografowie. Wspinali się w wielu górach Europy, jak również w Andach, Ałtaju, Tien Szanie, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. Podjęli wyzwanie zmierzenia się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na Dach Świata i pod świętą górę Kailasz w zachodnim Tybecie. Smakowali herbatę zieloną pod Fuji, jak również przemierzali dżunglę amazońską w Boliwii. Od ponad sześciu lat wędrują we trójkę - z córką Igą : po Omanie, Rumunii, Nowej Zelandii, Japonii, Maroku, Chinach, a w ostatnim czasie po Armenii i Gruzji. Od niespełna roku również z niewielkim Jasiem - na tą chwilę tylko po Europie. Za każdym razem na wyjazdy biorą fotograficzny aparat, a wyniki ich pasji ocenić można w trzech autorskich albumach: Tybet. W państwa ginącej kultury, Japonia od tropików Okinawy po zabytki Kioto, Boliwia Tybet Ameryki.

 

 

 

Jednak Tatry ukochali najwybitniej, przechodząc niemal wszelkie turystyczne szlaki w naszym kraju i na Słowacji. W trakcie kolejnych wędrówek - już z Igą doszli do wniosku, że nie ma turystycznego przewodnika dla rodzin z dziećmi. Zaczęli wracać w Tatry jeszcze częściej - o różnorodnych porach roku. Wynikiem kilkunastu lat samotnych wędrówek i wielu rodzinnych wyjazdów jest proponowany przewodnik.

 

 

 

https://bezdroza.pl/ksiazki/tatry-z-dzieckiem-anna-szymczak-marcin-szymczak,betadz.htm#format/e